Providing you the best range of alloy steel p11 seamless fittings, alloy steel p91seamless fittings, ss ic socket, inconel 625 pipe fittings and copper bar with effective & timely delivery.
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 1.5 inches |
| Size | 2" |
| Material Grade | SS316 |
| Material | Alloy Steel |
| Type | Sealmess Fitting |
| Color | Grey |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 1 inch |
| Size | 2" |
| Material Grade | SS316 |
| Shape | Round |
| Material | Alloy Steel |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Number of Contacts | 2 Contact |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 1/8" TO 4" |
| Material Grade | SS 304 |
| Pin Type | 2 Pin Socket |
| Brand | GURUSHREE |
| Socket With Shutter | Yes |
This is GEON STEEEL ENGINEERINGS , MUMBAI We are one of the leading Stockiest & Suppliers of Flanges & Pipe Fittings, Stainless , Carbon Steel, Mild Steel, Alloy Steel Pipes, Plates, Rods, Flanges etc. and Pipe Fitting Items of all sizes, shapes & grades. We also fulfill as per Drawing Requirements.
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 inch |
| Usage/Application | Chemical Fertilizer Pipe |
| Material | Inconel Alloy |
| Type | Tee, Reducer, Elbow |
| Connection | Flange, Female, Male |
This is GEON STEEEL ENGINEERINGS , MUMBAI We are one of the leading Stockiest & Suppliers of Flanges & Pipe Fittings, Stainless , Carbon Steel, Mild Steel, Alloy Steel Pipes, Plates, Rods, Flanges etc. and Pipe Fitting Items of all sizes, shapes & grades. We also fulfill as per Drawing Requirements.
Get Latest Price
This is GEON STEEEL ENGINEERINGS , MUMBAI We are one of the leading Stockiest & Suppliers of Flanges & Pipe Fittings, Stainless , Carbon Steel, Mild Steel, Alloy Steel Pipes, Plates, Rods, Flanges etc. and Pipe Fitting Items of all sizes, shapes & grades. We also fulfill as per Drawing Requirements.
Ashok Kumar (Owner)
Geon Steel Engineerings
1st, G-17 Plot-CS/371 G, Shreepati Jewels, Nath Madhav Lane, Girgaon, Mumbai - 400004, Maharashtra, India